Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

warmińsko-mazurskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie

18.10.2017

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbyły się 17 września 2017roku na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Olsztynecki Skansen jest swoistą strażnicą pamięci warmińsko-mazurskiej wsi. Jest to miejsce, w którym w sposób szczególny, w odpowiednim klimacie obchodzi się najważniejsze święto rolników.

Wojewódzkie Święto Plonów tradycyjnie już rozpoczęło się korowodem dożynkowym oraz uroczystą mszą świętą, podczas której dziękowaliśmy rolnikom za tegoroczne zbiory. O godzinie 13.00 nastąpiła inscenizacja obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Warmia". Jak co roku wręczono odznaczenia honorowe za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa". Jednym z istotniejszych elementów wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym I miejsce zajął wieniec z Jędrychowa (gm. Kisielice). Na drugim miejscu uplasował się wieniec z miejscowości Skurpie (gm. Płośnica), a na trzecim wieniec z Zalewa (gm. Zalewo).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009