Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

warmińsko-mazurskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wspieranie współpracy między związkami hodowców zwierząt a producentami rolnymi

05.11.2019

26 października 2019 r., w Sali Mazurskiej Expo Mazury w Ostródzie odbyły się spotkania wspierające współprace między związkami hodowców zwierząt a producentami rolnymi, które były realizowane w ramach operacji pt. Wspieranie współpracy miedzy związkami hodowców zwierząt a producentami rolnymi. Była to niepowtarzalna okazja aby zebranych wokół Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych związkowców i producentów rolnych połączyć pod wspólnym szyldem Współpracy, która była głównym celem zrealizowanego seminarium.

Uczestnicy seminarium mogli w spokojny merytoryczny sposób porozmawiać o profesjonalnej współpracy między producentami rolnymi a związkami branżowymi.
W szczególności dużo czasu poświęcono na wzrost zainteresowania producentów zrzeszaniem się w aspekcie różnych form współdziałania oraz wzmacnianie ich pozycji w łańcuchu żywnościowym. Aby móc wszystko usystematyzować przeprowadzono pięć godzinnych paneli tematycznych, które przewidziane były dla związków i producentów rolnych, którzy zajmują się chowem i hodowlą najważniejszych gatunków zwierząt gospodarskich. Uczestnikami spotkań oprócz rolników z województwa warmińsko mazurskiego i przedstawicieli związków regionalnych, byli także przedstawiciele Krajowych Związków Hodowlanych, a także Dyrektorzy i przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa. W spotkaniu wspierającym współpracę między Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka a producentami rolnym swój udział wzięli przedstawiciele litewskiego odpowiednika PFHiPM, a  także Pan europoseł Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2005-2006 oraz 2015-2018.

Prowadzący i moderujący poszczególne panele przedstawiciele związków hodowlanych oraz uczestniczący w spotkaniach rolnicy w pełni wykorzystali swój czas do podniesienia poziomu wiedzy oraz umiejętności w zakresie opłacalności produkcji zwierzęcej, dobrostanu zwierząt i zachowania bioróżnorodności gatunkowej i rasowej oraz co najważniejsze do zawężenia współpracy i do rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.     


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009