Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

warmińsko-mazurskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wyjazd studyjny dla młodzieży ze szkół rolniczych

18.11.2019

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dniach 10-14 listopada 2019 roku zorganizował wyjazd studyjny do Niemiec, przeznaczony dla młodzieży ze szkół rolniczych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. W wizycie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, w Dobrocinie oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach. Młodzieży towarzyszyli Dyrektorzy szkół oraz wyznaczeni przez Dyrektorów nauczyciele. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego reprezentował Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, Pan Jarosław Sarnowski.

Jednym z celów wizyty było zwiedzanie targów Agrotechniki w Hanowerze, które są największym światowym wydarzeniem w świecie techniki rolniczej. W tegorocznej edycji zaprezentowało się ponad 2900 wystawców z blisko 50 krajów. Szeroka oferta wystawców pokazywała innowacyjne rozwiązania dla całego sektora rolnego, prezentowała wiodące technologie oraz stanowiła ogromne forum wymiany wiedzy i doświadczeń do rozwiązywania wszelkich problemów rolnictwa i techniki rolniczej.

Kolejnym celem wizyty była wymiana wiedzy i dobrych praktyk w gospodarstwach rolnych na terenie Saksonii-Anhalt oraz w instytucjach związanych z szeroko rozumianym rolnictwem. I tak, młodzież miała okazję wizytować w gospodarstwach rolnych, zajmujących się hodowlą bydła mlecznego, zapoznać się z funkcjonowaniem Państwowego Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa Centrum Hodowli i Technologii Zwierząt w Iden oraz Universitytu of Anhalt w Bernburg. Istotnym elementem wizyty było spotkanie z Sekretarzem Stanu w  Ministerstwie Środowiska, Rolnictwa i Energii Saksonii-Anhalt.

Wyjazd został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.               
           

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009