|

O rozwoju osobistym kobiet na obszarach wiejskich

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Mikołajki Resort Hotel&SPA w Jorze Wielkiej odbyło się nieszablonowe spotkanie, skierowane do kobiet z obszarów wiejskich naszego regionu pn. „Komunikacja, przedsiębiorczość oraz rozwój osobisty kobiet na obszarach wiejskich Warmii i Mazur”, które zorganizował Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dwudniową konferencję uroczyście otworzyła Sylwia Jaskulska - Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wydarzenie przeznaczone dla kobiet z terenów wiejskich było okazją do poznania się, wymiany doświadczeń i wiedzy w prowadzonych działalnościach, nauczenia się mechanizmów mających wpływ na komunikację, rozwój osobisty i zawodowy oraz podniesienia kompetencji w tym zakresie.

Na konferencję zaproszenie przyjęło wiele wybitnych prelegentek. Wśród nich należy wymienić Marię Rotkiel – jedną z najbardziej znanych w kraju psycholożek. Ta terapeutka poznawczo – behawioralna, specjalistka PR, psycholożka, trenerka motywacyjna,  zwolenniczka filozofii myślenia pozytywnego przez wiele lat zdobywała cenną wiedzę i doświadczenie, którymi obecnie dzieli się nie tylko w telewizji, skąd kojarzy ją najwięcej osób, ale też na warsztatach, terapiach czy w pisanych przez nią książkach.

Podczas konferencji wystąpienia miały również specjalistki z innych dziedzin, które       w swojej działalności pomagają kobietom w przezwyciężaniu stereotypów i barier, stojących na przeszkodzie w osiągnięciu przez nie sukcesów zawodowych i osobistych.

Podczas spotkania nie zabrakło tematów związanych z komunikacją w mediach społecznościowych, zagadnień dietetycznych, prezentacji przykładów rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich i osiągnięć Kół Gospodyń Wiejskich.

Wydarzenie adresowane było przede wszystkim do mieszkanek wsi, które działają w kołach gospodyń wiejskich, liderek lokalnych, kobiet prowadzących lub chcących prowadzić własne działalności pozarolnicze.

Moderatorem konferencji nie bez powodu była Zofia Stankiewicz - działaczka społeczna od zawsze związana z rolnictwem, wieloletni członek struktur organizacyjnych przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej, sołtys z 20 letnim stażem. Kobieta przedsiębiorcza, która od 10 lat z powodzeniem prowadzi żłobek i przedszkole na obszarach wiejskich oraz kuchnię na bazie surowców pochodzących z własnego gospodarstwa