|

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2023

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego informuje, że tegoroczne Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się 17 września br., na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku.

Dożynki to symboliczne podziękowanie za zbiory i prośba o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniała okazja do wspólnego spotkania się rolników z całego województwa. To także sposobność, aby podziękować im za całoroczną, mozolną i bardzo trudną pracę, którą wykonują każdego dnia. Podczas uroczystości nie zabraknie wielu atrakcji, można będzie podziwiać prawdziwe arcydzieła sztuki ludowej, skosztować przepysznych wypieków, oklaskiwać występy artystyczne.

Od zawsze podstawowym akcentem dożynek było składanie wieńca dożynkowego. Nawiązując do tradycji Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego corocznie podczas uroczystości organizuje konkurs na najładniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy, który kierowany jest do wszystkich gmin z terenu województwa. Ideą konkursu na najładniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy jest kultywowanie oraz popularyzacja dziedzictwa kulturowego i tradycji regionalnych oraz najciekawszych dziedzin plastyki ludowej, prezentacja bogactwa plonów, wkomponowanych w wieniec dożynkowy oraz promocja dorobku kulturowego wsi województwa warmińsko-mazurskiego

W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach dziękczynienia za plony oraz zachęcamy do wzięcia udziału w ww. konkursie. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne poniżej:

Regulamin

Karta zgłoszenia

Osoby do kontaktu:

Magdalena Kitkowska tel. /89/ 5219233, e-mail: m.kitkowska@warmia.mazury.pl,

Joanna Bobrowska tel. /89/ 5219274, e-mail: j.bobrowska@warmia.mazury.pl